Přechytralí na Chytrém kvízu

31. leden 2017 | 17.33 | rubrika: Zažito a přežito

Delší dobu mě lákalo zajít si na pub-quiz. K mému překvapení jsem zjistila, že tato vymoženost už dorazila i k nám na venkov. Můj drahý sice není příliš iniciativní, ale když s něčím přijdu já (a že jsou to kolikrát pořádné koniny :-) ), neřekne většinou ne. Přesto se mi zdálo, že kvízem nepolíbený pár není napoprvé to pravé ořechové. Osud mi však seslal třídní sraz, kde slovo dalo slovo - a najednou jsme byli domluvení s Readynou, která na kvíz chodí s partou skoro pokaždé, že nás přizvou do týmu. No prosím, to už je jiná startovní pozice. :-)

Překotné přešlapy

17. prosinec 2016 | 09.57 | rubrika: Zažito a přežito

Víte, kolik článků čeká v rozepsaných a kolik námětů na papírcích na stole? Asi tři sta. Děje se toho od podzimu hrozně moc a dostává to pořádné grády. Jako kulička, když ji spustíte z kopce, a dolů se přivalí celá lavina. Nevím, jestli jsem ještě kulička nebo už lavina, ale z kopce to jde se mnou rozhodně. A ohromnou rychlostí.

Pravda vyjde najevo za superúplňku

17. listopad 2016 | 15.17 | rubrika: Zažito a přežito

Kdo ví, jestli vina za probdělou noc padá na superúplněk a nebo na to, že jsem přišla z práce před osmou a nedokázala vypnout hlavu. Jestli fakt budu učitelka, tak se mi to pro skřivana jako já jeví velmi příznivě. Ve směnném provozu bych po týdnu vyhořela, za měsíc zešílela a za rok asi umřela, pokud mě odvaří jedna probdělá noc. A ano, i z oslav a večírků se vytrácím na Popelku. Před půlnocí. :-)

Lehla jsem si do postele po desáté. Jako vždycky. Převalovala jsem se, pořádně unavená, ale ne a ne zabrat. Mrknu na hodinky - šup, čtvrt na dvě. Zase převalování. Čtvrt na čtyři. Ve fázi největšího zoufalství a s vědomím, že před šestou už zase vstávám a jedu na praxe, jsem začala počítat ovečky. Někdy kolem čísla 170 jsem konečně usnula.

Nízkorozpočtová dovolená - Lovci a sběrači

23. září 2016 | 07.19 | rubrika: Zažito a přežito

Jak už jsem naznačovala, plánovali jsme letos s mým drahým projet Moravu. Souhrou okolností jsme ve výsledku vyráželi na jednodenní výlety, hlavně protože nám vyhořelo ubytování. Protože jsme si však za 690 korun koupili týdenní jízdenku Českých drah, mohli jsme jezdit do aleluja tam a zpátky. A víte co? Užili jsme si to snad mnohem více, než kdybychom si sbalili bágly na týden a jezdili od čerta k ďáblu. :-)

Kam vedou dopravní revoluce

12. červen 2016 | 13.21 | rubrika: Zažito a přežito

Když vzpomínám na své studium na místním gymplu, mezi výhody těchto let rozhodně řadím, že jsem se obešla bez každodenního dojíždění. Po maturitě jsem si musela zvyknout, jak to vlastně v MHD chodí. Ne, že bych byla úplný barbar, který teprve vynalezl kolo, ale přeci jen doprava po našem městečku funguje jinak než mezi ním a třetím největším městem v republice. Kde je jaká zóna, v kterém buse hlásím, kam jedu a kde si můžu "pípnout" sama, zástávky o více stanovištích, studentské slevy na určité typy jízdenek, to vše jsem tady nemusela řešit.

Koza zahradníkem

9. květen 2016 | 07.09 | rubrika: Zažito a přežito

Někdy před rokem touhle dobou jsem náhodou přišla k novému hobby. Babka k velké objednávce ze zahradnictví dostala jako dárek třípatrovou bylinkovou zahrádku i se semínky. Ujala jsem se jich a celé léto si zpestřila sklízením vlastní petržele, pažitky a rukoly. Povedlo se mi taky nasušit asi-tymián, jehož zásoby máme doteď, a udala jsem i vypěstovanou rukolu, kterou jsem v první fázi jejího růstu považovala za mlíčí. Nakonec jsme ji identifikovali včas a nazmar tak nepřišla. Ono to totiž neprobíhalo zase tak snadno - babka semínka zasela, ale nezaznačila si, jaká a kam. Adrenalin po celou sezónu zajištěn!

Rekreace na konci světa III.

1. duben 2016 | 20.47 | rubrika: Zažito a přežito

Do třetice všeho dobrého... i zlého.

Den, který se nebude jen tak opakovat

11. březen 2016 | 13.17 | rubrika: Zažito a přežito

29. února, den jako stvořený pro vybočení ze stereotypu. Příležitost užít si pár věcí postavených na hlavu. Využili jste ji, ať už dobrovolně nebo ne? :)

Rekreace na konci světa II.

14. leden 2016 | 19.33 | rubrika: Zažito a přežito

Na počátku roku 2016 je vhodné dopsat trojčlánek z roku 2015 o dovolené z léta 2014. Tra-pás! :-D

Hejbu kostrou

11. prosinec 2015 | 13.15 | rubrika: Zažito a přežito

Jak jsem předesílala, splnila jsem si další ze svých 101 přání - zkusit nový sport. Napadaly mě různé varianty, jakou disciplínu bych chtěla zkusit. V létě jsem sázela na beach volejbal, dosud se mi poštěstil jen klasický šestkový v hale. Jenže buď bylo 45 stupňů ve stínu a zákaz všeho, aby to s člověkem netřísklo, nebo se všichni rozprchli na dovolené nebo jsem státnicovala. Pak jsem v hlavě nosila myšlenku vrátit se na chvíli na gympl a konečně prubnout lezeckou stěnu. Ale kdyby mě tam viděl někdo z tělocvikářů, tak to s ním praští, a hlavně bych v tomto případě potřebovala někoho, kdo už lezení zná, aby mě zaučil. Nakonec mě osud zavál do malého fitka (ano, vidíte dobře) na TRX, jumping a bosu (pořád vidíte dobře, možná máte mžitky před očima, ale nezdá se vám to). Možná někdo z vás hledá novou aktivitu nebo zkušenosti s těmito, tak třeba je najdete tady. Vše je psáno z pohledu někoho, kdo měl fyzičku pod nulou, tyhle činnosti zkoušel poprvé a je antitalent na synchronizované pohyby, nedejbože taneční kroky. :)