Oddechový čas

24. prosinec 2015 | 11.15 | rubrika: Snaha o Mgr.

Pokud někdo otěhotněl v době, kdy jsem zahájila své magisterské studium, končí už první trimestr. Z toho vyplývá jediné - semestr má na kahánku a mám z něj před sebou už jenom zkouškové. Takže zatímco dotyčné těhotné už možná přestávají zvracet, my studenti naopak začínáme. :-D

Asi jste si všimli, že školních článků výrazně ubylo a vlastně se vztahovaly spíše ke státnicím a promocím, takže k uzavřené etapě. Má to více důvodů. Zaprvé se všude kolem mě děla spousta zajímavějších akcí. Zadruhé se můj přístup ke studiu poměrně odlehčil. Zatřetí i přístup učitelů se změnil. :-D Tenhle semestr je absolutně jiný a nedokázala jsem si představit takovou pohodu.

Hejbu kostrou

11. prosinec 2015 | 13.15 | rubrika: Zažito a přežito

Jak jsem předesílala, splnila jsem si další ze svých 101 přání - zkusit nový sport. Napadaly mě různé varianty, jakou disciplínu bych chtěla zkusit. V létě jsem sázela na beach volejbal, dosud se mi poštěstil jen klasický šestkový v hale. Jenže buď bylo 45 stupňů ve stínu a zákaz všeho, aby to s člověkem netřísklo, nebo se všichni rozprchli na dovolené nebo jsem státnicovala. Pak jsem v hlavě nosila myšlenku vrátit se na chvíli na gympl a konečně prubnout lezeckou stěnu. Ale kdyby mě tam viděl někdo z tělocvikářů, tak to s ním praští, a hlavně bych v tomto případě potřebovala někoho, kdo už lezení zná, aby mě zaučil. Nakonec mě osud zavál do malého fitka (ano, vidíte dobře) na TRX, jumping a bosu (pořád vidíte dobře, možná máte mžitky před očima, ale nezdá se vám to). Možná někdo z vás hledá novou aktivitu nebo zkušenosti s těmito, tak třeba je najdete tady. Vše je psáno z pohledu někoho, kdo měl fyzičku pod nulou, tyhle činnosti zkoušel poprvé a je antitalent na synchronizované pohyby, nedejbože taneční kroky. :)

Čtvrtrok splněných přání

1. prosinec 2015 | 15.13 | rubrika: 101 cílů, 1001 dní

Další týdny a měsíce uplynuly a přinesly mi mnoho pěkných věcí. Některé přišly samy a o jiné jsem se musela vydatně přičinit, ale hlavně, že jsme se potkali. :)

Srdce proti hlavě

25. listopad 2015 | 11.17 | rubrika: Tlapkoviny

Nedávno se stala drobná příhoda, která mě přivedla k myšlenkám o tom, co je to vlastně intuice a jaký jí přikládáme vyznám. Na toto téma jsme totiž narazili v hodině věnované komunikačním dovednostem, kam se, pro některé možná překvapivě, intuice řadí.

Vyhlídková plavba po Vltavě

13. listopad 2015 | 09.11 | rubrika: Zažito a přežito

My Lvi rádi dostáváme dárky. Obzvláště Lvice. Takže jsem přivítala, když se mě můj drahý zeptal, jestli bych s ním nejela do Prahy na vyjížďku po Vltavě. Původně dostala poukaz jeho mamka, ale nechtělo se jí, a tak jsme počátkem září vyrazili my. Do Práglu, heleeee!

Diář Farfalle Papelote - zkušenost (akt. 9/2016)

1. listopad 2015 | 07.11 | rubrika: Tlapkoviny

Rok se s rokem sešel a můj spolehlivý diář Moleskine se blíží ke konci svých znázorněných dní. Protože jsem měla ve druhé půlce října svátek, rozhodla jsem se, že je pravý čas nadělit si jeho nástupce. Po krátkém rozmýšlení jsem se odhodlala vyzkoušet jiný diář. Můj zápisník pro rok 2016 měl být oproti Moleskine lepší ve dvou bodech: české kalendárium, nižší cena. Zatímco předchozí Moleskine na 18 měsíců stál 250 korun, za tentýž v ročním provedení chtějí 359 korun. Jak jsem psala v předchozí recenzi, je to úžasný diář, ale tolik peněz jsem utratit nechtěla.

Spondeo ac polliceor

20. říjen 2015 | 20.17 | rubrika: Předsíň 13. komnaty
Autor blogu vyžaduje pro čtení tohoto článku heslo.

Miniaturky

12. říjen 2015 | 19.09 | rubrika: Zkrátka a dobře

Po několika delších článcích se na tentokrát uchýlím ke krátkým, výstižným záznamům mé reality. Poslední dny jsou dost hektické a děje se toho v některých ohledech víc, než by se mi líbilo, ale zachytila jsem i pár pozitivních signálů. :)

Ochutnávka iQPARKu

2. říjen 2015 | 20.43 | rubrika: Zažito a přežito

Letošní léto jsem z donucení strávila doma a oživením mi bylo jen pár jednodenních výletů. Přivedlo mě to k myšlence, že příští rok vyrazím na pořádný výlet po českých luzích a hájích. Chci na Říp, na stezku v korunách stromů u Lipna, do Českého ráje, na milion míst, kam mám z Ostravy daleko. Na tuto myšlenku mě přivedly České dráhy, když studentům nabídly 14denní jízdenku na všechny vlaky za tisícovku. Podobnou akci prý mají každé léto, tak snad mě nezradí. No a když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi (doufám, že tohle pořekadlo je stále košer - nebo spíš halal?), takže jsem zajásala, když jsem se dočetla, že provoz ve zrenovované výstavní síni našeho městečka zahájí putovní expozice iQPARKu. Liberec je totiž jedním z míst, které můj inventář zahrnuje. Upřímně, jsem radši, že k nám dovezli pár hlavolamů, než bílé tygry. :)

Z nuly na sto

23. září 2015 | 19.49 | rubrika: Snaha o Mgr.

Říkala jsem si, že sotva jsem dořešila státnice, nebudu psát hned zase o škole. Že radši zveřejním čtenářský řetězák, soubor nových hlášek a report z výletu do Prahy na vyhlídkovou plavbu po Vltavě. Schyluje se k tomu, ale musím si poslední tři dny srovnat v hlavě. Událo se toho totiž opravdu docela dost. :-D