Přechytralí na Chytrém kvízu

31. leden 2017 | 17.33 |

Delší dobu mě lákalo zajít si na pub-quiz. K mému překvapení jsem zjistila, že tato vymoženost už dorazila i k nám na venkov. Můj drahý sice není příliš iniciativní, ale když s něčím přijdu já (a že jsou to kolikrát pořádné koniny :-) ), neřekne většinou ne. Přesto se mi zdálo, že kvízem nepolíbený pár není napoprvé to pravé ořechové. Osud mi však seslal třídní sraz, kde slovo dalo slovo - a najednou jsme byli domluvení s Readynou, která na kvíz chodí s partou skoro pokaždé, že nás přizvou do týmu. No prosím, to už je jiná startovní pozice. :-)

Celá akce začala tradičně kiksem. Protože panovaly tuhé mrazy, rozhodla jsem se půjčit si mamčino auto i za cenu, že se pak budu muset trefovat do garáže (zlatý Racochejl, který by se protáhl i běžnými dveřmi). S hrůzou jsem zjistila, že problémem bude hned parkování u kulturáku, protože tip "před úřadem už bude večer parkování zdarma a dost místa" nevyšel, jelikož z parkoviště se stalo staveniště, takže jsem s dlouhým a širokým autem zoufale hledala místo na sídlišti.

Přesto jsme stihli přijít včas, aby nás Ready seznámila se zbytkem družstva a ve zkratce i s pravidly. Poté, co jsem zjistila, že jsou v čele místní ligy, jsem si pochvalovala, že jsem si sedla takhle hezky na kraj, bude se mi dobře utíkat, až jim začnu hatit statistiky. Mezitím nás obešel moderátor, rozdal aršíky pro odpovědi (chválím dobré rozvržení a oboustranné provedení, mé ekologické já plesá), a obsluha, u níž jsem si objednala po sto letech Vineu. Jupí, ještě se vyrábí!

Hurá, jdeme do toho! Před námi bylo 5 kol po deseti otázkách, přičemž po každé pětici se změnilo téma. Prvních pět prý tuž radičně patřilo aktualitám. Na překonaný rekord jakéhosi fotbalového týmu jsem odpověď neznala a že bouřlivou reakci na černocha v letáku rozpoutal řetězec Lidl nebo že na projektoru je fotka z nového filmu La La Land jsme věděli všichni, takže podle předpokladu jsem moc přínosná nebyla, ale aspoň jsem nic nepokazila. Ani zábavu, protože když se ptali, proč se jakási bezdomovkyně vloupala do zlatnictví (aby se ohřála), zadeklamovala jsem repliku z divadelního představení, které jsme na toto téma kdysi secvičovali v angličtině, což Readynu dost odbouralo. Chudák, už na to milosrdně zapomněla. :-)

Po pěti otázkách se však na projektoru objevilo nové téma - biatlon. Ha! Haaaa! Jen do mě. Readynin přítel, taky biatlonu znalý, na mě sice dohlížel a doplnil jednu otázku, ale jinak jsem tenhle blok vyřídila v podstatě já. Doplnila jsem název chybějící disciplíny (závod s hromadným startem, což můj muž mylně interpretoval jako závod s opožděným startem, ale k Readyně-zapisovatelce jsem byla blíže já :-D) a zahvězdila jsem, když jsem ze sebe jedním dechem a s naprostou samozřejmostí vychrlila jméno "Ole Einar Bjorndalen". Readyna, znalá mých výkonů v tělocviku, takovou palbu nečekala a dočasně odpovědní aršík přesunula ke mně.

:-D Pak jsme ještě spočítali trestná kolečka pro popisovanou situaci a medaile ze Soči ("Já ani nevím, kdy tam byla olympiáda, a vy si pamatujete, kdo měl medaili?"), jupí, mám splněno, teď jim to stačí nekazit. :-D

Po deseti otázkách si moderátor vysbíral odpovědi, rychle je opravil, řekli jsme si řešení a vyhlásili průběžné výsledky - sesbírali jsme všech 10 bodů a dělili se s vedlejším týmem o prvenství. Ready mi řekla, že jde o tradiční rivalitu, že je tady dnes 5 družstev, ale největší boj je to právě mezi námi a těmito vedle. Kluci tam potom rozjížděli i solidní psychologickou válku, jásali při promítání správných odpovědí, i když jsme to měli blbě, hlavně nedat najevo slabiny! :-D

Ve druhém kole nás sranda přešla. Obrazy jsme ještě zvládli (4/5b - fakt profláklé věci, i když název "Stvoření Adama" byla čistá dedukce :-D), ale jakmile jsem viděla nadpis "Hory", bylo mi jasné, že je zle, protože o horách vím jen to, co jsem viděla ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. A pozor! Třetí otázka byla na filmové jméno tatínka! Takže účastníci kvízu, nikdy neklesejte na mysli! (byl to jeden ze dvou bodů, který jsme si z tématu odnesli :-D). Takže po druhém kole jsme se osamostatnili na druhé pozici, ale rozdíly byly minimální.

Třetí kolo patřilo audioukázkám. Minule se prý hádaly hlasy herců, tentokrát nás čekala "Česká a slovenská muzika". Po krátké ukázce jsme měli vždy napsat jméno písničky i interpreta. Tom se stáhl, protože jestli něco neposlouchá, tak je to český popík. I když úvodní Kabáty taky poznal. :-) A zazněla i Mečounova oblíbená:

"Toužila, kroužila, kryla mi záda, 

souložila, kouřila mě, měla mě ráda..."

Tom: "Co to proboha je?"

Já: "Divokej Bill - Plakala!"

Tom: "Ty TO  znáš?"

Neee, vůbec to neumím zpaměti. :-) By se možná divil, jaké klenoty někdy československý popík obsahuje. Možná bude mít příště naposloucháno. :-D Tady jsme ztratili jediný půlbod, protože jsme sice identifikovali Horkýže Slíže, ale už ne konkrétní song. Málem jsme ztratili ještě jeden, protože jsme nevěděli, jestli Malú nočnú búrku zpívá Habera nebo Team jako celek, ale po zoufalých škrtech a přepočtech ve všech arších moderátor nakonec uznával obojí, jinak by to vyhodnocoval do půlnoci - a hra byla teprve v polovině!

Další téma - "seriál Hospoda". Tak o tom vím jedině, že tam vedou tři schody a šlo to kdysi na Nově. :-D Kupodivu na ty schody došla taky řeč, jupí. Jinak jsme udělali solidní přešlap v otázce ve stylu "Jakou zkratku měla politická strana založená v seriálu? Napovíme, že připomínala nechvělně proslulou zkratku minulého režimu. zakladatelem byl herec, který v té době proslul také jako dabér v seriálu MASH.". Všichni byli bezradní, tak můj drahý vydedukoval, že to bude podobné jako ten MASH - takže MASO. Zeptala jsem se na tu nelibou souvislost s komunismem, tak že prý ho byl nedostatek? No zdálo se nám to jako ptákovina, ale nic lepšího jsme neměli, tak jsme to tam práskli.  Správná odpověď byla SNB, ups. :-D Tak jsme si aspoň šplhli, protože jsme se přihlásili s reklamací, že nám moderátor přičetl o půlbod víc - v tak těsném boji o vítězství! Takoví jsme poctivci, ha!

Abychom drželi se soupeři krok, dali jsme si i panáky. Když si objednáte do konce 3. kola rundu pro celý stůl, dostanete bod k dobru. Ready už vypracovala skvělou taktiku - podle toho, jaký je stav, se objednává nebo ne, ale protože jsme se drželi výhře stále na dostřel, byla by hloupost ztratit bod. Tak hurá do povzbuzení místní ekonomiky. Líbilo se mi, že tenhle bonus se mohl čerpat jen jednou, aby nešlo vyhrát pitím a hra ani společnost neztratily úroveň.

Já: "Řekla bych, že je to ve Venezuele."

Jirka: "V Kolumbii."

Kuba: "Dejte Venezuelu."

Já: "To mi tak věříš, i když mě skoro neznáš?"

Kuba: "Stačí, že znám Jirku. My ho tu v podstatě máme, aby nám některé odpovědi vyřadil."

Kamarádi, no. :-D

Ve čtvrtém kole doslova zahvězdil můj drahý, jelikož téma znělo "Slunce". Sice jsem ho musela napomenout, aby myslel jako člověk a ne inženýr. ("Jak to myslí, "hvězda jako Slunce"? Je tolik různých parametrů!" - potřebovali jsme jen vědět, jestli takových hvězd je víc nebo míň než miliarda :-)), ale pak už přinesl pár bodů do šatny. Jednou mě teda nakrknul, protože jsem načrtla schéma, jak vypadá zatmění Měsíce, aby vedle důležitě nakreslil SVOJE schéma, které bylo naprosto stejné (prostě tři kolečka v jedné lajně jsou tři kolečka v jedné lajně!), až na to, že ty kouličky ani nepopsal, narozdíl ode mě, ha! Tak jsem mu to zase zaškrtala. :-D

Jo, přiští měsíc spolu budeme osm let. To už si pak dovolíte různé věci.

Poměrně fiaskem skončilo téma "Peníze". Všechny ty tipovačky, kdy se zrušily padesátníky, kolik českých desetikorun připadá na hlavu... aaa. :-D Největší kalamita přišla ale až nakonec - otázky navžené aktéry minulých kvízů z celé ČR. Tom zazářil, když znal číslovku z názvu nějaké společnosti, ale jinak... asi nejhorší okruh.

Udrželi jsme druhé místo, první nám o bod a půl uteklo, takže víno a lístky do kina putovaly k vedlejšímu stolu. Což nám vůbec nevadilo, protože podstatný byl příjemný večer v dobré společnosti, navíc jsme si s Tomem zase vyzkoušeli společně něco "poprvé". Zasmáli jsme se, já se odreagovala od šprtání na státnice... Celkově jsem se vrátila z akce nadšená. Kvíz trval tři hodiny, ale parádně to uteklo, v mezičasech mezi koly jsme pokecali s ostatními... Víte, co bylo tak úžasné? Po celou dobu kromě přestávek platil zákaz vytahovat telefony. Ten rozdíl u stolu, když každý co pět minut nekontroluje všelijaké messengery! Paráda! A samotný kvíz byl taky prima - potěšilo mě, že se nesoutěžilo na rychlost, ale vždy jsme měli minutku na prodiskutování otázek a další na konci každého kola pro kontrolu, i různorodost úkolů - ano/ne, otevřené, přiřazovací, tipovačky s tolerancí nebo "kdo nejblíž", zařazení audia i vizuálních otázek... nebyl čas se nudit. A to všecko za 40 korun startovného. Musím napsat Readyně, jestli nemají příště zase místečko. Velice nerada bych zakládala konkurenční tým. :-)

A co vy? Zkoušeli jste někdy kvíz? Láká vás to? A v jakém okruhu byste zazářili? :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Přechytralí na Chytrém kvízu alienor 31. 01. 2017 - 18:04
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:41
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu atraktivnistrasilka 31. 01. 2017 - 18:18
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:44
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu myfantasyworld 31. 01. 2017 - 18:33
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:45
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu editt 31. 01. 2017 - 18:53
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:47
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu bee* 31. 01. 2017 - 20:28
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:49
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu brutally-honest 31. 01. 2017 - 21:09
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:51
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu iva 31. 01. 2017 - 21:26
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:52
RE(3x): Přechytralí na Chytrém kvízu iva 08. 02. 2017 - 11:22
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu boudicca 01. 02. 2017 - 15:31
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:52
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu eithne 01. 02. 2017 - 18:23
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 05. 02. 2017 - 16:39
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu cayenne®blbne.cz 05. 02. 2017 - 21:11
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 22. 02. 2017 - 20:12
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu rebarbora 07. 02. 2017 - 16:58
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu iva 08. 02. 2017 - 11:23
RE(3x): Přechytralí na Chytrém kvízu rebarbora 08. 02. 2017 - 20:47
RE(4x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 22. 02. 2017 - 20:10
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 22. 02. 2017 - 20:12
RE(3x): Přechytralí na Chytrém kvízu rebarbora 26. 02. 2017 - 19:32
RE(4x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 26. 02. 2017 - 21:24
RE(5x): Přechytralí na Chytrém kvízu rebarbora 27. 02. 2017 - 19:26
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu hroznetajne 12. 02. 2017 - 13:16
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 22. 02. 2017 - 20:13
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu leontýna 22. 02. 2017 - 22:40
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 24. 02. 2017 - 22:17
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu lyra 24. 02. 2017 - 14:20
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 24. 02. 2017 - 22:16
RE: Přechytralí na Chytrém kvízu leontýna 02. 03. 2017 - 11:09
RE(2x): Přechytralí na Chytrém kvízu tlapka 04. 03. 2017 - 12:51