Vánoce, Vánoce odcházejí

29. prosinec 2016 | 15.07 | rubrika: Den za dnem

Jak rychle přišly, tak rychle odešly. A teď už jenom můj nepříliš oblíbený Silvestr a hurá vstříc roku 2017. Od svých oblíbených sedmiček čekám mnohé a asi ještě více je očekáváno ode mne. Za rok budeme moudřejší. :-)

20161224_140346

Vánoce proběhly poměrně tradičně. Vzhledem k tomu, že jsem ještě ve dny, jejichž datum už začínalo dvojkou, řešila zkoušky a formality na studijním, abych mohla v lednu ke státnicím, jsem dárky sháněla ještě později než obvykle. Balení připadlo už klasicky až na Štědrý den. Každoroční boj. Letos jsem samotné balíčky stvořila dost obyčejně, ale pohrála jsem si s mašlemi a uvedla do života nový styl, soukromě přezdívaný ostnatý drát ála pohraničí. Nedělala jsem kličky a mašle, jen jsem natočila konce stužek a izolepou je přichytila tak, aby se táhly po celé délce balíčku. Na placatých dárečcích to moc nevyniklo, ale když jsem zabalila jeden vyšší a užší, tak to fakt vypadalo jako zeď s ostnatým drátem nahoře. :-D

Překotné přešlapy

17. prosinec 2016 | 09.57 | rubrika: Zažito a přežito

Víte, kolik článků čeká v rozepsaných a kolik námětů na papírcích na stole? Asi tři sta. Děje se toho od podzimu hrozně moc a dostává to pořádné grády. Jako kulička, když ji spustíte z kopce, a dolů se přivalí celá lavina. Nevím, jestli jsem ještě kulička nebo už lavina, ale z kopce to jde se mnou rozhodně. A ohromnou rychlostí.

Zase o něco chytřejší

3. prosinec 2016 | 09.15 | rubrika: Den za dnem

U minulého článku došlo k vážnému otřesu v mém vztahu ke světu. Julča vyjádřila, jistě jen žertem, pochybnost o tom, zda jsem opravdu upekla dort s ovocem. Chápala bych, kdybych psala o marcipánových růžích, ale poházet korpus mandarinkami z plechovky? Tak moc jsem podceňovaná? I ty, bru...tální Julie?

Pohár přetekl. Čas dozrál.

Pořídila jsem si chytrý telefon.

Podzimní sklizeň

25. listopad 2016 | 21.27 | rubrika: 101 cílů, 1001 dní

Úrodu si musím pochválit, ne že ne. :-) Co se mi podařilo?

Pravda vyjde najevo za superúplňku

17. listopad 2016 | 15.17 | rubrika: Zažito a přežito

Kdo ví, jestli vina za probdělou noc padá na superúplněk a nebo na to, že jsem přišla z práce před osmou a nedokázala vypnout hlavu. Jestli fakt budu učitelka, tak se mi to pro skřivana jako já jeví velmi příznivě. Ve směnném provozu bych po týdnu vyhořela, za měsíc zešílela a za rok asi umřela, pokud mě odvaří jedna probdělá noc. A ano, i z oslav a večírků se vytrácím na Popelku. Před půlnocí. :-)

Lehla jsem si do postele po desáté. Jako vždycky. Převalovala jsem se, pořádně unavená, ale ne a ne zabrat. Mrknu na hodinky - šup, čtvrt na dvě. Zase převalování. Čtvrt na čtyři. Ve fázi největšího zoufalství a s vědomím, že před šestou už zase vstávám a jedu na praxe, jsem začala počítat ovečky. Někdy kolem čísla 170 jsem konečně usnula.

Klíčové slovo

9. listopad 2016 | 09.13 | rubrika: Všehochuť

Sebeanalytických testíků není nikdy dost. Sokratovské "poznej sám sebe" je věčné a vděčné téma i citát. A když navíc další pokus zabere jen deset minut, kdo by odolal? Cílem téhle krátké aktivitky je najít klíčové slovo, které může ukázat cestu k tomu, co vás (ne)vědomky trápí. A nebo možná ne přímo trápí, ale i tak toho máte plnou hlavu. :-)

Za tuhle hříčku vděčím Raduš. Ona má obecně dobré tipy, dala jsem na ni už poněkolikáté. :-) Originální článek s podrobným návodem najdete zde. Konec odkazů a teorie, ukážeme si to v praxi! Obětuju se a odhalím své nitro. :-D

První krok je velice jednoduchý. Napište si pod sebe 16 podstatných jmen (jak se to učí ve druhé třídě - názvy osob, zvířat, věcí... :-D). Abstraktních, konkrétních, hromadných, látkových, jedno jakých, prostě taková substantiva, která vám budou přicházet na mysl. Pokud hodláte test vyzkoušet poprvé, doporučuju nečíst dál, než si svých 16 slov dáte dohromady, ať netaktizujete. Není to zapotřebí ani záhodno. :-)

Setkání říjnového druhu

30. říjen 2016 | 09.27 | rubrika: Den za dnem

Mé introvertní já utrpělo v říjnu dost těžké zásahy a už se jen tak bezmocně plíží někde po podlaze do rohu. S hrůzou zjišťuju, že se sice těším, jak v listopadu uberu a vrátím se ke své normě, ale tenhle měsíc v jednom kole jsem si, je fér to přiznat, dost užila. Dlouhodobě by mě to nejspíš zabilo, po dobu jednoho měsíce to byla skvělá zábava.

Letní drobečky

11. říjen 2016 | 11.11 | rubrika: Zkrátka a dobře

Léto končí a já jakožto ohnivé znamení Lva, závislé na slunci, uvadám spolu se zahradou. Pár hřejivých vzpomínek si ale ponesu jako niterní ohniště celou zimu - naše výletování s Tomem, večery prosezené nad psaním svého příběhu, víkend s Boudiccou... a pak samozřejmě hlášky. Vzhledem k létu jsem si jich většinu odnesla právě ze zahrady.

Zavři oči a šlápni na plyn

3. říjen 2016 | 09.17 | rubrika: Snaha o Mgr.

Ano, někde na časové ose mezi mým drahým, Cayenne a Julčou jsem zahájila nový semestr i já. Poslední regulérní, dalo by se říct, protože v letním už mě čekají "jen" souvislé praxe, diplomka a státnice. Tudíž si užívám poslední zápolení o sestavení rozvrhu, poslední opravdu pravidelné dojíždění, poslední čtyřhodinová okna mezi předměty prosezená na chodbách a ve studovně. A v neposlední řadě poslední čtvrtrok v těsné blízkosti Terky a podobných živlů.

Nízkorozpočtová dovolená - Lovci a sběrači

23. září 2016 | 07.19 | rubrika: Zažito a přežito

Jak už jsem naznačovala, plánovali jsme letos s mým drahým projet Moravu. Souhrou okolností jsme ve výsledku vyráželi na jednodenní výlety, hlavně protože nám vyhořelo ubytování. Protože jsme si však za 690 korun koupili týdenní jízdenku Českých drah, mohli jsme jezdit do aleluja tam a zpátky. A víte co? Užili jsme si to snad mnohem více, než kdybychom si sbalili bágly na týden a jezdili od čerta k ďáblu. :-)