Když člověk plánuje, bůh se směje

26. březen 2015 | 08.53 | rubrika: Den za dnem

Pondělí - musím jít do práce, potřebujeme domluvit posledních pár věcí před natočením soutěžního videa "videopohlednice města" - za týden je uzávěrka a video musí  být minimálně na cestě!

Úterý - musím do školy, píšeme zápočet. Od víkendu se učím, musím to mít z krku, zkouška z literatury a státnice se blíží, pak už pojedu na krev...

Středa - musím se učit na druhou zkoušku. Odpoledne učím.

Recept "kočičí oči"

20. březen 2015 | 18.13 | rubrika: Vejdi a neuškoď!

Kočičí_oči (6)

...a někdy taky trošku žabí, když piškoty vyplavou moc nahoru. :-D

Kočičí oči, buchta mého dětství. Vzpomněla jsem si na ni během učení, dostala akutní záchvat nostalgie (a hlavně prokrastinace) a šla péct buchtu, kterou jsem nejedla snad deset let. Tipovali jste v minulém článku všechno možné, díky za inspiraci na další cíle. :)

Sýrové placičky aneb Smažený sýr, který nevyteče

17. březen 2015 | 17.19 | rubrika: Vejdi a neuškoď!

Má snaha naučit se připravovat nová jídla neutuchá. Na blogu se zatím neobjevují, protože jednou je vždy vařím s mamkou a pak je zkouším ještě sama (což přirozeně nedělám hned druhý den), než si troufnu sem recept zveřejnit jako zvládnutý. Tenhle je ovšem tak krásně jednoduchý, že jsem ho dělala rovnou sama.

Smažák není zdravý pokrm a ani nic, čím by se zdatné hospodyňky chlubily, ale na druhou stranu je to něco, co si jednou za čas dá snad každý. Pro začátečníka v kuchyni, jako jsem já, navíc s handicapem ztraceného čichu, je tohle jídlo perfektní na přípravu, protože se obejdeme bez dochucování kořením (včetně soli, protože sýr je slaný dost). Lehčí už to snad být nemůže!

Pepo, já se spletla...

14. březen 2015 | 18.29 | rubrika: 101 cílů, 1001 dní

Vážení, pokud jste škodolibí, mám pro vás dobrou zprávu. A pokud jste do projektu šli se mnou se vším všudy (čti: převzali jste dataci), tak špatnou. :-D

Můj projekt 101/1001 dostal spolu s mým egem solidní ránu pod pás. Slavnostně oznamuji a kaji se, spočítala jsem to blbě. Sekla jsem se o měsíc. :-D Správný konec je 25. listopadu 2017, nikoli 27. prosince, jak jsem včera zjistila. Měla jsem špatné tušení už dříve, protože Protistádu dospěla k jinému výsledku, ale až teď jsem si to prověřila pomocí výpočetní techniky a pravdu má ona. Takže vážení, než se příště se mnou do něčeho takového pustíte, kontrolujte! Nedůvěřujte mi slepě, však víte, co se o nás studentech humanitních věd říká. No, a já ještě kritikům dobíjím náboje. :-/

Tlapka á la MBTI

11. březen 2015 | 19.35 | rubrika: Všehochuť

Na světě (a internetu obzvlášť) existuje sposuta testů osobnosti. Za zatím nejlepší považuji MBTI, který můžete rychle a zdarma vyzkoušet zde. Dělala jsem ho už 2x s odstupem asi dvou let se stejným výsledkem. Jde o 48 voleb ze dvou možností, samozřejmě je vám jasné, o čem jednotlivé otázky asi vypovídají, ale ve výsledku se pěkně sesumarizují a za sebe musím říct - sedí to! Jaká jsem tedy podle testu MBTI já?

Worms Armageddon /nebo spíš Lamageddon/

6. březen 2015 | 09.45 | rubrika: Tlapkoviny

Urputné válčení červích armád byla jedna z prvních PC her, se kterou jsem měla tu čest. Úplně první asi byla série her s fialovým autíčkem Put-Put (uklidněte mě, že nejsem jediná!), pak jsem dostala nějakou podmořskou misi, kde se zachraňovalo moře, kterému někdo vytáhl zátku.

Můj seznam 101/1001

1. březen 2015 | 13.15 | rubrika: 101 cílů, 1001 dní

Jak jsem avizovala v minulém článku, dnes se rozjede mých 1001 dní, během nichž mám dosáhnout 101 cílů. Při této příležitosti zde tedy vyvěšuji svůj seznam. Vyhýbám se v něm zásadním a opravdu důležitým úkolům, že chci odstátnicovat víme i bez tohoto seznamu asi všichni, že... :-D Heslo zní - radovat se z maličkostí. Cílem je zaměřit se na drobné věci, u kterých bych si sama možná ani neuvědomila, jak mi zpříjemňují život. Takže, roztáhněme oponu!

První krok z více než 101

22. únor 2015 | 19.03 | rubrika: 101 cílů, 1001 dní

Poslední dobou neřeším nic jiného než školu a štve mě to. Snaha o dokonečení studia mě stresuje a obávám se, že bude hůř. A protože nejlepší obrana je prý útok, rozhodla jsem se s tím dělat něco dřív, než mě to pohltí.

Úkoly ano, zdroje ne

18. únor 2015 | 20.39 | rubrika: Budiž bakalář!

Když jsem si vzala referát na jistou knížku, netušila jsem jednu zábavnou věc. Totiž, že daná vyučující se na onoho básníka silně zaměřuje  - tedy věděla, ale nečekala jsem, že se zaměřuje i na prózu. Konkrétně na tu novelu, kterou jsem vyfasovala. Můj referát se měl přednášet hned na prvním semináři, tedy zítra, takže nebylo moc času shánět zdroje. Proto mě potěšilo, že dotyčná napsala několik studií, které jsou v sborníku vydaném u příležitosti básníkova výročí narození. Zajásala jsem, že docentka uslyší, co chce. Neuslyší nic, protože ten její sborník v celé Ostravě, tudíž ve třech knihovnách (městské, univerzitní a vědecké), prostě není. Kamarádka, která má seminář až odpoledne, jí psala e-mail, jestli by nám ji nějak nezprostředkovala (určitě má svoje příspěvky doma), ale odpověď zatím žádná. Takže vážení, držte mi zítra palce. :D

Jak jsem pekla dort

14. únor 2015 | 20.33 | rubrika: Zažito a přežito

Už jsem zmiňovala, že s mým drahým jsme se spolu dali dohromady v jeden únorový pátek třináctého. Z toho vyplývá, že můj bojkot Valentýna ztratil na důvěryhodnosti, že jsme spolu už nějaký ten pátek nejen třináctého a že jsem potřebovala nějakou drobnost jako dárek. Chtěla jsem něco nového, co tu ještě nebylo, což je s přibývajícím časem těžší a těžší. Když jsem rozhodila inspirační sítě, zjistila jsem, že na kamarádky dát nemůžu - srdíčkovitý polštář se společnou fotkou by ten můj pragmatik moc neocenil, ono je to trošku moc kýč i na mě... :-D Přece jen mě ale dotyčná navedla na dobrou cestu - takže díky, Terko W.!