Sečteno, podtrženo...

11. září 2015 | 18.55 | rubrika: Budiž bakalář!

Dnešek je pro mě přelom. Doufám, že drobný, že budu dál pokračovat na stejné vlně, na jaké se nesla moje bakalařina. Ano, ještě jednou budu otravovat se svými státnicemi, nebo spíše tím, co jim předcházelo. Potřebuju si v hlavě udělat pořádek, rozdělit si "staré" versus "nové". Promoce mi nepomůžou, když je máme až v půlce nového semestru (s imatrikulacemi :-D), takže je zastoupí rekapitulační článek.

Má šťastná hvězda svítí dál

27. srpen 2015 | 07.01 | rubrika: Budiž bakalář!

Píšu tenhle článek v době, kdy jsem ještě žádný nepsala - ve čtvrt na šest ráno. Za svítání. Ve tři ráno jsem se vzbudila a už jsem nemohla usnout, nezabralo ani večerní množství whisky, celodenní (celoroční! :D) únava, relaxační dýchání, nic. Tak se zkusím unavit totálně. Výjimečná situace si žádá výjimečných činů a zítra není, kam se hnát. :)

První noc po státnicích jsem si představovala jinak, přiznávám. :-D

Vyju na měsíc a ještě měsíc výt budu

19. červenec 2015 | 23.29 | rubrika: Budiž bakalář!

Už je noc, všechno kolem spí, protože slibované bouřky nás míjí obloukem (no, má to i svá pozitiva, po té minulé jsme byli 12 hodin bez proudu :-D) a po celodenním úmorném vedru všichni prostě odpadli. A já tu sedím nad syntaxí, dávám si pauzu a píšu tenhle noční výlev. Letní noci jsou nejkrásnější. Zejména, když je nehatí starosti.

Jak jsem odstátnicovala

12. červen 2015 | 20.55 | rubrika: Budiž bakalář!

Mamka mě ponechala svému osudu před vchodem fakulty. Respektive před troskami vchodu, protože byl neprostupně zabarikádovaný kvůli opravě, musela jsem celou budovu obejít a přitom jsem neustále kontrolovala, jestli mám šoldry, složky, otázky, kabelku a obě nové boty, protože pravá mi trošku padala. Vchod u menzy byl naštěstí otevřený, takže jsem vynesla tíhu svého bytí do druho-třetího patra (FF, nic není jednoznačné! :-D), došla ke křesílkům na chodbě katedry a složila se tam. Odložila jsem si kabát a z otevřené kuchyňky si přivlastnila stříbrný podnos, na kterém jsem hodlala servírovat šoldry, protože dosavadní obyčejná lepenková krabice byla hrubě neestetická a nedůstojná. Měla jsem jít druhá v odpolední rundě, ale byla jsem na místě první. Nikde nikdo, do začátku mé zkoušky podle rozpisu chyběla ještě hodina a půl.

Jak jsem státnicovala

6. červen 2015 | 22.33 | rubrika: Budiž bakalář!

Státnice mají jeden drobný háček. Předchází jim dlouhá, docela krutá a stresuplná příprava. První vlna krize mě přepadla nějak po Vánocích, když jsme dostali "aktualizovaný" seznam letošních otázek. Byl stejný jako ten loňský, o němž jsem doufala, že bude prohlášen za neplatný, protože jsme dobrou polovinu okruhů neprobírali. Ne, vážně, proč máme po dvou semestrech etiky, logiky a genderu, když u státnic je právo nebo ekonomie? :-D Logiku beru, to je základ všeho, ale jinak... příští rok se prý mění akreditace a studijní plán - chápu proč! :-D

Krok za krokem

26. květen 2015 | 18.35 | rubrika: Budiž bakalář!

Bylo to naprosto zběsilé a jak se říká "hrábnout si na dno", tak párkrát jsem se s tím nespokojila a zakopala se ještě hlouběji pod něj, ale s neskutečnou úlevou mohu oznámit, že jsem polovičním bakalářem. Dneska jsem absolvovala státnice z prvního oboru! Vaše držení palců zabralo, děkuji všem zúčastněným. :D

Úkoly ano, zdroje ne

18. únor 2015 | 20.39 | rubrika: Budiž bakalář!

Když jsem si vzala referát na jistou knížku, netušila jsem jednu zábavnou věc. Totiž, že daná vyučující se na onoho básníka silně zaměřuje  - tedy věděla, ale nečekala jsem, že se zaměřuje i na prózu. Konkrétně na tu novelu, kterou jsem vyfasovala. Můj referát se měl přednášet hned na prvním semináři, tedy zítra, takže nebylo moc času shánět zdroje. Proto mě potěšilo, že dotyčná napsala několik studií, které jsou v sborníku vydaném u příležitosti básníkova výročí narození. Zajásala jsem, že docentka uslyší, co chce. Neuslyší nic, protože ten její sborník v celé Ostravě, tudíž ve třech knihovnách (městské, univerzitní a vědecké), prostě není. Kamarádka, která má seminář až odpoledne, jí psala e-mail, jestli by nám ji nějak nezprostředkovala (určitě má svoje příspěvky doma), ale odpověď zatím žádná. Takže vážení, držte mi zítra palce. :D

Zase jednou školně

21. leden 2015 | 17.57 | rubrika: Budiž bakalář!

Uwaga! Jde o výlev, proč je bakalářský ročník na prd.

Maturovala bych, až bych brečela. No fakt. To byla taková pohodička, i když ve státní části jsme schytali zrovna nejproblematičtější dosavadní ročník. Chci maturovat, ne státnicovat! Aaaaargh!

První "týden" za mnou

26. září 2014 | 15.30 | rubrika: Budiž bakalář!

...a ani nevím, kdy se to stalo. Jak jsem už psala v preview, tenhle semestr je jedna velká neznámá. Mám první dojmy a... no, ne neúspěchy. Rozhodně ale překvapivé situace.

Preview 5. semestru

2. září 2014 | 09.07 | rubrika: Budiž bakalář!

Právě jsem absolvovala boj o rozvrh, zapsala jsem si všecko, co jsem si zapsat měla (doufám) a jsem poměrně, jak to říct, v rozpacích. Na první pohled vypadá naprosto fantasticky, ale moje předchozí zkušenosti mě instinktivně varují, že to bude mnohem horší, než to na papíře vypadá. A obávám se, že to není pesimismus. :D