Nepromovaní magistři

16. září 2017 | 17.53 | rubrika: Snaha o Mgr.

Je čas přiblížit se k uzavření jedné velké kapitoly. Protože měsíční skluz, to je e-e! Velké fuj! Tak abych to trochu odčinila, pozvu si k tomu tak trošku Jaryna, snad by mi to odpustil.

Ráno přineslo krušné časy. Uvědomila jsem si, že mám za pár hodin státnice (Nesnáším ty odpolední skupiny! Nesnáším!) a neumím tři otázky z "dvacítky", jednu jazykovou, dvě ze starší české literatury a celou didaktiku, to jest 20 okruhů, jsem si jen tak pročetla a ječela, že na půlku z těch kydů snad nemusím studovat a druhá půlka nemůže v reálu fungovat. Následně jsem se vyhrabala z postele a půl hodiny přebíhala mezi koupelnou a záchodem. Nesnáším být v odpolední skupině! Nesnáším! Na druhou stranu, když jsem pak otevřela internet a přes celou titulní stránku iDnes byla rozřezaná dlaň Petry Kvitové, aspoň už jsem neměla co vyhodit. Ale musela jsem odrážet další útok z mého podvědomí. Že když se jí to stalo, moje poslední zkouška, z didaktiky češtiny, dopadla špatně. Rozladění a pachuť toho, v jaké náladě jsem tehdy odcházela, ještě občas zacítím. Čert vem známku, ale chtěla jsem to mít hezké, plné úsměvů, když je to naposledy. A teď mě čeká poslední zkouška, zase z češtiny, a ta didaktika se vynořuje z dálky jako strašák a rychle se blíží.

Negativní symboliku jsem se rozhodla neutralizovat něčím pozitivním. Na webu Rybárny na rynku jsem našla, že dnes jako menu podávají lososa s gnocchi a sýrem. Lososa jsem měla na oběd předtím, než jsem jela na státnice před dvěma lety. Taky z češtiny, taky zoufalá a unavená před poslední krokem, taky po nechutně horkém létě, kdy se nedalo dýchat, natož šprtat. Objednala jsem stůl a napsala Ondrovi, který v tom jel se mnou. Terka už češtinu absolvovala v květnu, takže ji tentokrát čekalo ZSV. Shodou okolností ten den, ale už ráno. Bála jsem se, že až ji uvidím, jak z ní stříká energie a nadšení ještě víc než jindy, protože ona už je magistr a má to za A, aniž by se pořádně učila (protože Terka je největší filosofický mozek, jaký znám), tak jí jednu natáhnu. Protože já jsem byla otrávená až na půdu. Léto na houby a stejně to neumím. Všichni jsme byli v háji. Hlavně, když jsme si slíbili, že si vzájemně povyměňujeme zpracované otázky, zděděné od vyšších ročníků, a pak jsme zjistili, že máme všichni tu stejnou verzi.

A když kery něco nevi

nebo když je na co levy

tak jde za mnu

a ja všecko najdu v knižkach...

Nejlepší obrana je útok

29. srpen 2017 | 14.07 | rubrika: Snaha o Mgr.

Aneb Jak mě tak trošku vyrazili od obhajoby. :-)

Datum 21. srpna budu už asi navždy mít spojeno se třemi událostmi - s okupací, jak Špotákovou vyhrála posledním hodem olympiádu a s obhajobou diplomky. Co z toho změní kolektivní nebo individuální dějiny, posuďte sami.

Na fakultu jsem vyrazila ráno s mamkou autem. Autobusem bych musela vyrazit jen o maličko později, abych měla časovou rezervu, a takhle jsem to měla aspoň pohodlnější. Čekala jsem hodinu, než dorazila spolužačka. Takže jsme společně kvílely, že tam musíme být hned ráno, ale jdeme na řadu až poslední, takže se budeme hezkých pár hodin škvařit ve vlastní šťávě a chytat nervozitu od ostatních, kteří mezitím otráví i komisi. To chceš.

Bodu G bylo dosaženo

7. červen 2017 | 19.49 | rubrika: Snaha o Mgr.

Miluju odškrtávací seznamy. Kolikrát si zapíšu i úplnou blbost, jen abych si ji mohla hned odfajfknout. Takže ne, žádné čuňačinky, dosáhla jsem něčeho podstatně jiného.

  • M - leden
  • G - červen 
  • R. - srpen 

5. 6. 2017, taková pěkná postupka. Konečně ranní skupina. Ze dvou komisí ta výrazně lepší - ne že by ti druzí byli vyhlášení saďouři, ale my je ani moc dobře neznali, zatímco "naše" komise byla opravdu "naše". Předemnou šla jedna dobrá, ale normální slečna, dále dle očekávání nejslabší článek, zatímco ti dva, od kterých se dalo čekat, že budou našprtaní, až po mně. Zdálo se, že hvězdy jsou mi nakloněny. Tak toho jen využít...

Áčko je sen, béčko výzva, céčko cíl.

A bůh nám seber beznaděj

31. květen 2017 | 15.33 | rubrika: Snaha o Mgr.

5 dní do státnic. Měla bych začít být nervózní, minimálně z toho, že vůbec nejsem nervózní. Co se to sakra děje? :-)

Děj se vůle boží

29. duben 2017 | 13.17 | rubrika: Snaha o Mgr.
*Tento článek bude pravděpodobně trošku jinak naformátovaný, omlouvám se. Kopírovala jsem ho z e-mailu a za pomocí všemožných nástrojů se mi ho nedaří zcela sjednotit s ostatními.*

Dějí se věci, dějí. Shit happens. Forrest Gump byl chytrý chlapík.
Většina z vás má o mě představu vzorné studentky. Bejvávalo. Někde v prvním semestru magisterského, s bakalářem v kapse, jsem zjistila, že když snížím svůj výkon o polovinu, známky se zhorší jen o desetinu. A to se vyplatí!
Každopádně to, že ještě včera ráno jsem nevěděla, jestli vůbec půjdu ke státnicím (a bylo mi to naprosto jedno!) je trošku nad plán. Kecám, nemám žádný plán. :-D
To je totiž tak.

Svěř svůj osud pátku třináctého (2/2)

7. duben 2017 | 20.47 | rubrika: Snaha o Mgr.

Rozluštění minulého článku a možná i mé životní křižovatky pro tento rok. Pro ty, kteří nemají přístup (zatím) do Předsíně - mám za sebou nostalgickou procházku po fakultě, kde jsem zjistila, že momentálně hledám a potřebuju něco jiného, a proto se vydávám hledat životní moudrost do knihovny.

M hotovo, gr. zbývá

25. leden 2017 | 20.57 | rubrika: Snaha o Mgr.

Celé mé rodině, většině okresu a půlce sociálních sítí se po dnešním dni výrazně uleví, jelikož jsem u prvních ze tří státnic uspěla a v indexu se mi konečně objevila solidní známka (jo, vidíte, o svém posledním zkouškovém jsem vám taky ještě nenapsala, že?).

Zavři oči a šlápni na plyn

3. říjen 2016 | 09.17 | rubrika: Snaha o Mgr.

Ano, někde na časové ose mezi mým drahým, Cayenne a Julčou jsem zahájila nový semestr i já. Poslední regulérní, dalo by se říct, protože v letním už mě čekají "jen" souvislé praxe, diplomka a státnice. Tudíž si užívám poslední zápolení o sestavení rozvrhu, poslední opravdu pravidelné dojíždění, poslední čtyřhodinová okna mezi předměty prosezená na chodbách a ve studovně. A v neposlední řadě poslední čtvrtrok v těsné blízkosti Terky a podobných živlů.

KRYJTE SEEEEEEEE!

13. září 2016 | 21.53 | rubrika: Snaha o Mgr.

Zřejmě takový pokyn přišel od fakultního rozvrháře. A vůbec ze všech směrů. Tohle fakt nesnáším, když třeba celý týden hnípete doma, nikdo nemá čas nic s vámi podniknout, a pak se nakupí tři akce na jeden den, stejný čas, jen místa diametrálně odlišná. Aaaaaaa!

Dva roky bez prázdnin

25. červen 2016 | 19.25 | rubrika: Snaha o Mgr.

Důvtipně načasované státnice na konci srpna způsobily, že do 4. ročníku jsem nastupovala v podstatě bez prázdnin. Na podzim mě ještě poháněla energie z čerstvého titulu, na jaře mi totálně došel veškerý drajv. Už jsem se zmiňovala, že celý ročník jedu na půl plynu, že? Tak teď jsem úplně pustila pedály a dojížděla ze setrvačnosti. Motor řval, ale naposledy škytnul až za cílovou páskou, kterou přeskočil ve svém posledním vzepětí.