Článek Leze na mě jaro

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Leze na mě jaro

27. 02. 2017 - 21:20

damn-girl: Také na mě už pomalu leze jaro . Včera jsem dostala nápad, že bych si aspoň na vnitřní parapet u sebe v bytě mohla zasadit do květníku pár bilinek, ale nevím zda-li by mi to v domácích podmínkách nezemřelo. Nemám zkušenosti s pěstováním bylinek za oknem.
K šatům. Také mám ráda šaty, ale k jejich většímu nošení mě odrazuje velká zásoba punčoch jakýchkoli punčoch a elegantnějších boty, které každý den nosit nechci . Tak se nám pak pochlub, co jsi nakoupila

---
damn-girl.pise.cz

04. 03. 2017 - 15:04

tlapka: Určitě to zkus. Já jsem prd zahradník, ale i za oknem by ti měly vyrůst třeba petržel, pažitka, kopr, jarní cibulka nebo bazalka. Aspoň mně se to povedlo.
Punčochy jsou mor, za praxe jsem roztrhala dvoje. Boty jsem naštěstí měla v práci jedny - tmavomodré balerínky, takže jsem měla vystaráno.

---
tlapka.pise.cz

27. 02. 2017 - 21:49

barjoha: Je jaro, je jaro a kvetou podběly, všechny pěkně vzalo a honem někam odjeli... Tolik Samson a jeho parta. Podběly jsem ještě nezahlídla ani z pangejtu mávat, ale tchyňce už pod okny kvetou sněženky nebo bledule
V sobotu jsme se Starší vyjely na kole a z toho voňavýho vzduchu jsem já, čichotupá, byla tak zblblá, že jsem paní Koňákové přislíbila na příští měsíc celovíkendovou návštěvu s pomocí při soutěži. V práci se usmívám, pokuty dávám jen malé a vůbec jsem hodná holka. Doma mám bordel, ale nejspíš ho ve čtvrtek uklidím
Prostě jaro je jaro a to mám ráda

---
barjoha.pise.cz

04. 03. 2017 - 15:01

tlapka:
já ještě žádnou kytičku neviděla. Tak snad už brzy!

---
tlapka.pise.cz

27. 02. 2017 - 23:08

kiki94: Musim se priznat, ze na me jaro zatim moc neleze. Nedavno jsem se zranila, takze jsem smutna z toho, ze nemuzu naplno sportovat a tak... Navic jsem nejaka unavena - ze by stale nedospana unava po semestru nebo toho cestovani v posledni dobe bylo fakt hodne? Snad to bude za chvilku lepsi a ja si budu taky uzivat ty slunecni paprsky naplno

---
http://kiki94blog.blogspot.com

04. 03. 2017 - 14:24

tlapka: Tak to mě mrzí, zranění nikdy nepřijde vhod, ale někdy je to ještě víc na nic než obvykle. Loni jsem musela na v součtu skoro 5 měsíců oželet jumping, kvůli drobnostem, ale časově navazovaly jednu na druhou, a lezlo mi to na nervy hrozně. Tak buď brzy fit!

---
tlapka.pise.cz

28. 02. 2017 - 18:10

rebarbora: Já zatím taky pomalu rozkvétám, sice mě úplně nechytá tvoje nutkání něco pěstovat (třebaže si brousím zuby aspoň na velikonoční osení ), ale uklízela bych Akorát na to teď nemám moc čas a zatím ani kondici (pořád ještě trochu zápolím s tím bacilem ), ale jak vyleze sluníčko, hned mám mnohem lepší náladu (zatím mě ani netrápí alergie, tak si to musím užívat, dokud to jde ). Jo a taky plánuju nejrůznější letní výlety

---
rebarbora.pise.cz

04. 03. 2017 - 14:25

tlapka: Úklid u nás nemá momentálně šanci - na jednu stranu ano, protože mi skončily praxe a mám tu všude, všude, všude spoustu papírů, které čeká různý osud, ale předělávají nám chodbu a záchod včetně obložení, takže... ty papíry jsou z bordelu to nejmenší.
Letní výlet? To zní jako plán. Musíme si s drahým taky něco vyhlídnout.

---
tlapka.pise.cz

28. 02. 2017 - 18:49

myfantasyworld: Jo je to super, jak krásně svítí to sluníčko, hned je to všechno jiné a člověk začíná cítit, že to jaro přichází.
To s tím tenisem je dobré, ale tak co, stane se. Příště si to třeba jen radši ověříš na internetu.
Jsem zvědavá, co ti vykvete, snad se ti semínka ujmou dobře a vroste ti to všechno. Určitě napiš, jak to vypadá.
Šaty jsou super, hodí se do prací hlavně jak píšeš, nemusíš řešit spodek a vršek, s čímž já občas mívám problémy. Pak můžeš přidat fotku, které šaty sis vybrala.

---
myfantasyworld.pise.cz

04. 03. 2017 - 14:27

tlapka: Konečně někdo ocenil, že jsem ze sebe zase udělala blbce!
Díky, zatím jsem nadšená. Mám tu 17 vyklíčených salátů, 5 rostlinek papriky a jedno zombie rajče. Snad z nich budou životaschopné sazeničky.
Vybrala jsem si jedny a hned si je vzala do školy, mám je pochválené i od studentek, takže sakra úspěch!

---
tlapka.pise.cz

04. 03. 2017 - 18:33

myfantasyworld: To je super, gratluju.
Jak vypadá zombie rajče?

---
myfantasyworld.pise.cz

07. 03. 2017 - 16:29

tlapka: Hrabe se zpod hlíny přesně jako zombie z hrobu. Jediné z tmavé pláně... ale už není zombie, už je jako polité živou vodou a lezou i ostatní, tak to nevypadá tak divně.

---
tlapka.pise.cz

01. 03. 2017 - 09:36

radus: Hmmm! Letošní zima se mi moc líbila! Ty tuny sněhu byly super, tak má vypadat zima!!! Ale stejně jsem nadšeně vítala to sluníčko a právě ten provoněný vzduch!

P.S. Koment na můj bullet journal na FB byl od tebe, že jo?

---
radus.pise.cz

04. 03. 2017 - 14:28

tlapka: No jo, sníh a romantika, to se rýmuje! A co teprve jaro a romantika!

---
tlapka.pise.cz

01. 03. 2017 - 20:37

atraktivnistrasilka: Ano, já jsem vyloženě přejarněná. Jinak se to říct nedá. Co prvně vykouklo pravý sluníčko, ne jenom vidlák, po hlavě jsem skočila do skříně a vyházela věci, které už letos nejsou nic moc (už se mi nelíbí / jsou ve špatném stavu). Takže jsem zjistila, že na sebe nemám nic. Ale protože jsem přejarněná, tedy v euforii z toho jara, je mi to zatím tak nějak jedno. Krize teprve přijde.
S tím pěstováním, no... sdílím nadšení, ono není nic lepšího, než když se zadaří a fakt něco pěkného vyroste, ale já budu ráda, když mi vyleze aspoň to osení a levanduli před domem mi nezlikviduje sousedovic jezevčík. Tady se fakt kytkám nedaří, což mě vyloženě drásá. Snad budeš mít i letos štěstí. Ale asi budeš. Asi určitě. Na světě není takového člověka, který by měl v pěstování větší smůlu, než já.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

04. 03. 2017 - 15:08

tlapka: Mně otevřely praxe oči - asi poprvé mám pocit, že nemám nic na sebe. Totiž, do školy je to v pohodě, ale do práce už by tahle míra nedbalé elegance měla asi přejít do dbalé.
Levanduli držím palce. Jezevčíka je třeba vycvičit v jejího obránce!

---
tlapka.pise.cz

02. 03. 2017 - 09:03

brutally-honest: Bacha na ten Zoot, je to návykový! :- )) Jedno období jsem tam toho nakoupila mraky, a ačkoliv většinu toho často nosím, tak z poměru kvalita/cena už nejsem moc nadšená a chci se zaměřit spíš na takové ty trochu lepší sekáče.
K rozjaření by mě nikdo nemusel dlouho přemlouvat, jsem ráda, že už je březen, akorát mě pokosila viróza, takže si budu muset ještě chvíli počkat.
Sama sice nezahradničím, ale rodina jo, takže se moc těším na ty kupy zeleniny :- )

---
brutally-honest.pise.cz

04. 03. 2017 - 14:31

tlapka: Po prvním nákupu jsem nadšená. Čekala jsem, že budou prskat, že jsem si objednala 10 věcí a vzala si jen 3, ale nic, naprostá samozřejmost, objednané věci mě mile překvapily... člověče, dokážu si představit, že touhle cestou bych si možná koupila i boty, protože jejich shánění naprosto bytostně nesnáším.
Tak se brzo uzdrav. Teď je bohužel těžké nelehnout a mně se moc ulevilo, že už mám po praxích a nemusím se bát, že by se mi touto cestou zkomplikovaly.
Dobře zařízené to máš!

---
tlapka.pise.cz

04. 03. 2017 - 17:09

brutally-honest: To oni neprskají no :- )) To je taky další věc, když si objednáš 10 věcí a žádná ti nesedí, tak dokázat odejít s prázdnou :- ) Je fakt, že většinu těch věcí tahám furt, tak je to na nich už po půl roce/roce vidět no. Boty mám odtamtud hned troje (kotníkové s podpatkem – první pohodlný boty na podpatku v životě, jarně-podzimní šněrovací a oxfordky) a jsou super :- )
Díky, on byl trochu zázrak, že jsem byť napůl nalomená přežila celou zimu, tak si to holt vybírám teď.
Jojo, akorát vždycky ta tíha batohu plnýho jídla :- D

---
brutally-honest.pise.cz

02. 03. 2017 - 11:20

leontýna: Jsme na stejné vlně... Já toužím po jaru tak moc, že jsem uklidila zimní bundu a kabát a chodím zásadně maximálně ve svetru a cardiganu nebo sáčku. Několik lidí se mě už ptalo, proč jsem tak málo oblečená, odpovídám, že NĚJAK TO JARO PŘIVOLAT MUSÍM. Prostě jsem se přeprogramovala...

Krok s oblečením už jsem provedla v rámci únorové očisty. Sice mi trvalo asi dva týdny, než jsem shromáždila dostatek energie na to, abych dala šatnu zase dohromady, ale mám hotovo a na nějakou dobu je vystaráno. Ale nakupovat bych zas klidně šla už dneska. O

Co se týče zahradničení, řešíme jeden zásadní problém. Každý rok jsme semínka nechali "nastartovat" za oknem a pak je dali na balkon. Problém je v tom, že parapet za oknem již okupuje kočka. Myslíš, že se chytí, když je dáme rovnou ven?

Mimochodem - teď koukám, že za oknem už kvetou první stromy. Zdá se, že fígl se zakázanou zimní bundou funguje..

04. 03. 2017 - 15:07

tlapka: Čest tvé oběti! Já se zimní bundy ještě držím, včera mi skončily praxe, takže hlas byl pro mě životně důležitý a nemohla jsem riskovat.
Já se na hadříky asi doopravdy vrhnu právě tento měsíc... nejdřív bylo zkouškové, pak hned státnice, pak do týdne praxe, takže teď budu mít nápady na prokrastinaci při psaní diplomky.
Nemám tušení. Záleží jaká semínka a kdy ven. Ale vím, že spousta se toho dá sadit přímo na místo na záhonku. Pěstuju metodou pokus omyl, takže mnou se neřiď.

---
tlapka.pise.cz

05. 03. 2017 - 13:08

hroznetajne: O tvé pěstitelské schopnosti se já už vůbec nebojím! A navíc, teď nám je budeš hezky fotit, teda doufám. Jsem zvědavá, co všechno letos vypěstuješ . A s fóliovníkem už jsi hotová profesionálka .
Šaty ti závidím . Já si na ně troufám leda tak v létě v tom největším pařáku, jinak jsem pořád v kalhotách .

---
hroznetajne.pise.cz

07. 03. 2017 - 15:44

tlapka: Všechno vypěstuju a svých slov budeš litovat, jelikož tě můžu spamovat i na Facebooku.
Já normálně taky nosím kalhoty, ale neodolala jsem. Bylo to 15 stupňů odpoledne. Je fakt, že na cestu jsem si pod ně podvlíkla kalhoty (pod dlouhou bundou stejně nebyly vidět) a ty jsem si pak v kabinetu odložila.

---
tlapka.pise.cz

06. 03. 2017 - 07:13

cayenne®blbne.cz: Je fajn, když tě přepadá jaro se svou pozitivní energií. Snad to dlouho vydrží. Na fotky tvých pěstitelských úspěchů se taky těším
I já už na sobě jaro cítím. Minulý týden jsem si sice střihla i jarní depresi, ale myslím, že už je pryč. A teď naopak začínám spřádat spoustu plánů na nejrůznější aktivity (a je mi jasné, že drtivá většina z nich stejně nevyjde, ale neplodné plánování je mým novým oblíbeným koníčkem). Zároveň začínám mít trochu naspěch, protože jsem si na začátku roku předsevzala, že některé resty dořeším do konce března... a ten se najednou přiblížil víc než by mi bylo milé (na rozdíl od dořešení oněch restů).

---
cayenne.blbne.cz

07. 03. 2017 - 16:11

tlapka: Na depku nebyl čas, tak snad nepřijde s diplomkou, ke které se konečně dostávám. Tam mě ty termíny už taky začínají děsit. Držím pěsti, ať se s tím vším popasuješ, ale věřím, že to zvládneš!

---
tlapka.pise.cz